V zimě zdraví a ve formě! Jak na to?

Vánoční svátky, hromady jídla a chladné zimní počasí lákají k zimnímu lenošení a odpočinku. Stejně jako medvěd upadá do zimního spánku, působí i na nás větší únava a ospalost. To s sebou ale také přináší větší ukládání tělesného tuku. Jak tomu předcházet a přežít zimu bez nadbytečných kil a ztráty fyzické kondice?

  1. Zapomeňte na přísná novoroční předsevzetí

Novoroční předsevzetí se prostě nevyplácejí. Se začátkem nového roku na sebe klademe moc velké cíle, které pak nejsme schopni splnit. Vedou akorát ke frustraci a pocitu selhání. Těšte se, co vám nový rok přinese a rozmyslete si v hlavě malinké krůčky, které chcete splnit. Po jejich splnění si nastavte cíle další.

  1. Vyberte si ten správný pohyb

To, že kamarádku baví běhání, zpevnila se jí díky tomu postava a zlepšila kondice neznamená, že vás to musí bavit taky. A už vůbec to neznamená, že běhání je jediný způsob, jak si vytvarovat postavu a vylepšit kondici. Užívejme si toho, že jsme jedineční a dělejme to, co baví nás. Jen tak bude mít sportování ty správné výsledky!

  1. Sportovat venku se dá i v zimě

Pokud jste po celý rok zvyklí sportovat venku, sportujte venku i v zimě. Ještě nikdy nikdo neonemocněl z toho, že sportoval venku v zimě. Chybou je ale špatné oblečení, prochladnutí, nebo naopak nadměrné pocení a následné promrznutí.

  1. Základem je správné oblékání

Ano, obléci se správně je mnohem složitejší než v létě. Musíme dopředu vědět, jak moc intenzivní aktivita nás čeká, a podle toho se obléci. Je vhodné oblečení vrstvit. Obléci si více tenkých vrstev, než jednu péřovou bundu. Funkční materiály mají lepší schopnost odvádět pot a udržují tělo v suchu. Nezapomínejte na rukavice, čepici, vysoké ponožky a zakrytý krk.

  1. Zpestřete svůj jídelníček

Nevynechávejte teplá jídla a zařaďte i teplé večeře. Výbornou variantou takových večeří jsou polévky. Zeleninová, květáková, zelná, slepičí. Prohřejí organismus a dodají plno vitaminů a minerálů.

  1. Zabraňte nemocem

Hlavní příčinou nemocí v zimním období je nedostatečná prevence. Špatně se oblékáme, často přebíháme z budovy do budovy jen v lehkém svetříku a v dennodenním spěchu si zapomínáme dostatečně mít ruce. Oslabujeme tak svoji imunitu a jsme mnohem náchylnější k onemocnění.

  1. Ovoce a zelenina jsou základ

Ovoce a zelenina by i v zimě měli tvořit základ jídelníčku. Využijte sezónní potraviny, kořenovou zeleninu, zavařenou zeleninu a domácí kompoty. Nezapomínejme na česnek a cibuli, které jsou přírodní antibiotika.

  1. Myslete pozitivně

Základem zdraví není jen správná strava, dostatek pohybu, ale taky psychická pohoda. Jestliže si budu říkat, že v zimě nemůžu sportovat, protože vždycky onemocním, určitě se to stane. V pozitivním přístupu je obrovská síla!

  1. Vitaminy

Podpořte své zdraví vitaminovými suplemety. Isostar vitamins & minerals jsou určeny přímo pro sportovce. Pomůžou vám zůstat zdraví a zlepší kondici!